Senior Data Engineer

Oferta pracy | Tech | Profesjonalny | Polska | Warszawa | 2024-02-20 | ING Bank Śląski | POL-00131901

O stanowisku

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Lokalizacja: Warszawa lub Katowice (hybrydowo), cała Polska (zdalnie)

Wynagrodzenie: 13000 zł - 28 000 zł brutto

O zespole: Pracujemy zgodnie z metodyką Agile (scrum) w zespołach interdyscyplinarnych. Domena biznesowa naszego zespołu to obszar komunikacji z Klientem oraz szeroko pojęta analityka. Na co dzień tworzymy, rozwijamy i wspieramy aplikacje służące do przygotowywania, monitorowania i raportowania komunikacji kierowanej do naszych Klientów, a także pracy nad uproduktowieniem i segmentacją portfela.

Szukamy doświadczonego specjalisty/specjalistki, która chciałaby uczestniczyć w utrzymaniu i rozwoju naszych aplikacji, a także brać udział w projektach związanych z poszukiwaniem i implementacją innowacyjnych rozwiązań z zakresu komunikacji z Klientem oraz przetwarzania dużych wolumenów danych.

Twoje zadania

  • projektowanie, implementacja oraz utrzymanie i optymalizacja rozwiązań bazodanowych i data martowych (data engineering)
  • tworzenie i utrzymywanie modeli analitycznych i predykcyjnych
  • współpraca z użytkownikami aplikacji w zakresie analizy wymagań oraz analizy i rozwiązywania problemów wydajnościowych
  • analiza technicznych możliwości implementacji
  • implementacja zmian oraz nowych funkcjonalności aplikacji
  • zapewnienie zgodności aplikacji z wymaganiami security i pryncypiami architektonicznymi
  • tworzenie specyfikacji technicznych i funkcjonalnych dla projektowanych/wdrażanych rozwiązań

Nasze oczekiwania

  • wykształcenie wyższe, najlepiej w zakresie informatyki, matematyki lub innych kierunków ścisłych
  • zdolności analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów, terminowej realizacji zadań oraz otwartość w komunikacji
  • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy w obszarach i technologiach wymienionych w ogłoszeniu
  • znajomość Pythona (bibliotek PySpark, Pandas, NumPy, SciPy, TensorFlow)
  • doświadczenie ze Sparkiem, Java, Flink, Kafka, REST, pipeline ETL / ELT
  • doświadczenie w pracy z chmurą publiczną (GCP, Azure)
  • znajomość zagadnień związanych z konteneryzacją i integracją aplikacji
  • doświadczenie w wykorzystaniu baz danych: PostgreSQL, Oracle
  • doświadczenie w pracy z systemem kontroli wersji (Git)
  • znajomość systemu operacyjny Linux (RHEL)
  • znajomość języka angielski na poziomie min. B2

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy ze stackiem Big Data serverless
  • znajomość rozwiązań SAS i języka 4GL
  • doświadczenie w pracy w sektorze finansowym

To oferujemy

  • Pracę w dojrzałym biznesowo i technologicznie ponad 1000-osobowym Pionie IT, w którym razem z nami będziesz tworzyć rozwiązania dla nowoczesnej bankowości
  • Kompleksowy rozwój kompetencji  w zakresie wytwarzania oprogramowania, bezpieczeństwa IT, metodyki DevOps poprzez udział w projektach m.in. dotyczących migracji naszych środowisk i aplikacji do chmury publicznej
  • Zdalny/hybrydowy tryb pracy
  • Niezbędny sprzęt do pracy, ale jeśli chcesz pracować na wybranej przez siebie marce laptopa czy smartfona, to dajemy taką możliwość w ramach programu „Bring Your Own Device”
  • Dostęp do platform edukacyjnych m.in. Microsoft ESI, Udemy Business, eTutor oraz dofinansowanie niezbędnych szkoleń technicznych
  • Współpracę we wzajemnie uczących się społecznościach programistycznych, analitycznych, testerskich, Women in Tech, w tym pracę z mentorami i uczenie się na stażu towarzyszącym
  • Pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, platformę Mindgram, Pracowniczy Program Emerytalny i Program Profilaktyki Onkologicznej
  • Karty sportowe (Medicover Sport i Multisport) i kafeterię benefitową na punkty
  • Dodatkowe dni wolne
  • Program Poleceń Pracowniczych ze świadczeniem pieniężnym
  • Możliwość skorzystania z autorskich kosztów uzyskania przychodu (do 70%) za wkład twórczy w rozwój oprogramowania
  • Atrakcyjne konkursy z nagrodami i rabaty do wybranych sklepów

Yes No
Słuchaj