Staż z Lwem w Departamencie Modeli Ryzyka

Oferta stażu | Inne | Profesjonalny | Polska | Warszawa | 2024-03-20 | ING Bank Śląski | POL-0184139

O stanowisku

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie

Lokalizacja: Warszawa (hybrydowo)

O zespole:

W naszym zespole zajmujemy się budową i utrzymaniem modeli ryzyka kredytowego traktowanymi jako narzędzie wspierające proces zarządzania ryzykiem. Modele, którymi się opiekujemy, służą zarówno do wyznaczania poziomu kapitału regulacyjnego, do kalkulacji odpisów aktualizujących (rezerw), jak i do wspierania procesów biznesowych. Praca nad modelami opiera się w głównej mierze na statystycznej analizie danych. Istotny w naszej pracy jest również aspekt regulacyjny. Naszymi działaniami wspieramy jednostki biznesowe, współpracujemy również z Klientami wewnętrznymi (walidacja i audyt) oraz z interesariuszami zewnętrznymi, jak Grupa ING NV, audytorzy zewnętrzni i nadzór bankowy. Wszystko po to, aby dzięki modelom utrzymać profil ryzyka portfeli kredytowych na określonym, bezpiecznym poziomie.

Twoje zadania

  • praktyczne wykorzystanie znajomości statystyki, ekonometrii i technik programistycznych w modelowaniu ryzyka kredytowego
  • pogłębianie swoich zdolności analitycznych i technik modelowania statystycznego
  • szkolenie się w programowaniu (SAS 4GL, SQL, Python)
  • poznanie pełnego spectrum modeli: decyzyjne, na potrzeby wymogów kapitałowych (w tym AIRB), kalkulacji rezerw zgodnie z IFRS9 a także do stress testów
  • zrozumienie specyfiki funkcjonowania jednego z największych banków w Polsce
  • zrozumienie roli dużego banku w stabilizowaniu kondycji systemu finansowego w Polsce
  • poznanie czym jest umiejętne zarządzanie ryzykiem kredytowym
  • realizowanie swoich zadań w interdyscyplinarnym, międzynarodowym zespole projektowym z elementami metodyki Agile/Scrum

Nasze oczekiwania

  • wykształcenie wyższe lub co najmniej student 2. roku studiów I stopnia, najlepiej w zakresie metod ilościowych, ekonometrii, statystyki, matematyki, finansów lub podobnych dziedzin
  • znajomość języków programowania tj. SAS 4GL lub SQL (mile widziana również znajomość Pythona lub R)
  • sumienność i odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań oraz kreatywność w codziennej pracy
  • zainteresowanie innowacjami
  • praktyczne umiejętności w zakresie obsługi pakietu MS Office
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • pozytywna energia

To oferujemy

  • umowę zlecenie na okres od 2 do 9 miesięcy
  • pracę w nowoczesnej firmie technologicznej
  • zderzenie teorii z praktyką przy pracy z naszymi ekspertami
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • certyfikat Stażu z Lwem
  • cele rozwojowe i wsparcie mentora
  • elastyczny czas pracy

Yes No
Słuchaj