VAC - GBLEXT  Adminstration / Operations

Back to search result
16 April 2019 ... min read Listen

Administrative Officer - determined contract 24 months

Employee | Administration / Operations | Starter / Graduates | Romania | Bucuresti | 2019-02-27 | 055580

Misiune

Aasigurarea controlului cheltuielilor, intocmirea rapoartelor si a formalitatilor necesare platii facturilor.

Ce faci de fapt in acest rol? Iata responsabilitatile:
  • Prin intermediul aplicatiei People Soft, initiaza requisitions si receipts pentru intreg departamentul Operational Control (MSP & Operational Supervision, Local Real Estate Management, Security si Technical Implementation) si urmareste stadiul aprobarii si platilor facturilor in conformitate cu termenele de plata asumate contractual;
  • Aloca si distribuie cheltuielile departamentului Operational Control pe centre de cost stabilite;
  • Verifica facturile serviciilor prestate de catre furnizori, in conformitate cu contractele in vigoare si impartirea costurilor pe centre de cost;
  • Reconciliaza volumul serviciilor prestate si valoarea lor in confomitate cu preturile si conditiile contractuale;
  • Pregateste bugetul de cheltuieli anuale (MTP) si urmareste executia bugetara;
  • Monitorizeaza si intocmeste rapoarte necesare controlului cheltuielilor vs buget si conlucreaza cu departamentul Finance in vederea obtinerii informatiilor necesare controlului cheltuielilor;
  • Intocmeste documentele necesare achizitionarii de bunuri si servicii in vederea aprobarii (Purchase Approval) si urmareste stadiul aprobarii si platilor facturilor in  conformitate  cu termenele de plata asumate contractual;
  • Are o buna colaborare cu departamentele implicate in procesarea comenzilor / platilor;
  • Asigura serviciul de suplinire (back-up) pentru perioade limitate pentru echipa Administrare Servicii din cadrul MSP & Operational Services.

Care este profilul pe care il cautam:
  • Studii superioare: absolvent facultate profil economic
  • Experienta: cel putin un an intr-o pozitie similara
  • Cunostinte de calculator: Microsoft Office (Excel, Word, Power Point)
  • Limba engleza –  nivel mediu;
  • Maturitate profesionala, flexibilitate,  orentare spre solutionarea problemelor.
  • Abilitati de comunicare si relationare ; team-player.

Back to top

Please be aware that the recruitment procedures, (labour) regulations and labour agreements of Romania apply.

Yes No