VAC - GBLEXT  Products Management

Back to search result
29 July 2020 ... min read Listen

Product Manager Daily Banking

Contract de muncă | Dezvoltare Produse | România | 2020-02-07 | 058768

Descopera ING Bank

ING Bank Romania functioneaza ca o banca universala, servind toate categoriile de clienti prin cele trei divizii specializate: Wholesale Banking, Mid Corporate si Retail Banking.

Infiintat de oameni cu aspiratii inalte si spirit vizionar, ING continua sa atraga oameni de acelasi calibru: oameni cu initiativa, optimism si deschidere fata de schimbare. Inainte de a fi o banca, suntem o companie care se defineste prin viziunea, valorile si echipa sa. Vino alaturi de noi!

Misiune

Acest rol face parte din Customer Journey Chapter si va fi alocat in squad-ul Daily Banking. In cadrul squad-ului lucram alaturi de colegi din IT pentru a oferi clientilor, dar si colegilor din office si back-office cea mai buna experienta privind platile si tranzactiile cu carduri. Cooperam indeaproape cu echipele din back-office, dar si cu departamentele Compliance si Legal pentru implementarea de produse sau procese.

Care este profilul pe care il cautam?

  • Curios sa gasesti solutii cat mai bune pentru clientii ING
  • Familiarizat cel putin cu o parte din aplicatiile utilizate de ING Bank: Profile, Cortex, Record, RITM, FABO, Home’Bank.
  • Atent la detalii si capabil sa lucrezi sub presiunea timpului

Ce vei face in acest rol? Iata responsabilitatile:

  • Contribui la dezvoltarea unui portofoliu de produse si la implementarea unor procese si fluxuri eficiente care sa raspunda optim cerintelor de business;
  • Gestionezi noi proiecte de dezvoltare / îmbunătățire a flow-urilor de plati si a celor legate de carduri de debit;
  • Coordonezi testele de functionalitate aferente modificarilor aduse produsului/produselor alocate si aplicatiilor aferente;
  • Gestionezi initiativele de dezvoltare a noilor produse si/sau modificarea produselor existente, pe parcursul intregului ciclul de viata al produsului (cerinte tehnice, testare, implementare, comunicare interna)
  • Gestionezi incidentele aferente liniei de produs;
  • Oferi suport pentru probleme legate de produs /cerinte legate de functionare atunci cand acestea sunt necesare;

Te asiguri ca produsele, procesele si documentatia aferenta sunt conforme cu reglementarile interne/externe, politicile de risc si cerintele legale

Back to top

Please be aware that the recruitment procedures, (labour) regulations and labour agreements of România apply.

Yes No