Analityk Systemowy - Departament Aplikacji Detalicznych

Oferta pracy | Tech | Profesjonalny | Polska | Katowice | 2024-02-08 | ING Bank Śląski | POL-00131301

O stanowisku

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Lokalizacja: Warszawa lub Katowice (hybrydowo) lub cała Polska (zdalnie)

Wynagrodzenie: 9600 zł - 22000 zł brutto

O zespole:
Departament Aplikacji Detalicznych stanowi 400 - osobowy zespół ekspertów i pasjonatów IT, którzy  odpowiadają za tworzenie i rozwój nowoczesnych rozwiązań bankowości elektronicznej.

Jesteśmy software hous'em z licencją bankową - modernizujemy starsze aplikacje lub zastępujemy je całkiem nowymi rozwiązaniami korzystając z najnowszych technologii, również rozwiązań chmurowych.

To właśnie w naszym departamencie utrzymujemy i rozwijamy szeroki, zintegrowany ekosystem mojeING, z którego codziennie korzysta   kilka milionów klientów indywidualnych naszego banku.

Twoje zadania

  • aktywny udział we wdrożeniu nowego frontu wraz dla systemu kredytowego wraz z rozbudową i modyfikacją strony backendowej
  • wspieranie procesu wytwórczego na każdym jego etapie, w tym nadzorowanie procesu przygotowania rozwiązania zgodnie z wymaganiami funkcjonalnymi i pozafunkcjonalnymi
  • projektowanie i dokumentowanie rozwiązań w sposób czytelny dla przedstawicieli biznesu oraz zespołów programistycznych - tworzenie dokumentacji systemowej w języku UML w narzędziu Enterprise Architect dla realizowanych zmian w aplikacjach
  • współpraca i konsultacja rozwiązań technicznych z architektami, programistami i testerami w zakresie rozwoju aplikacji oraz jej wsparcia
  • obsługa zgłoszeń zgodnie z obowiązującym procesem wsparcia aplikacji (środowiska produkcyjne, testowe)
  • analiza sytuacji awaryjnych, błędów systemowych - uczestnictwo w procesie wyprowadzania błędów i awarii
  • praca w samoorganizującym się zespole zgodnie z metodykami zwinnymi (Scrum)

Nasze oczekiwania

  • umiejętność analitycznego myślenia
  • doświadczenie w obszarze analizy systemowej
  • doświadczenia we współpracy z programistami i testerami
  • umiejętność wnikliwej analizy i rozwiązywania problemów w złożonych procesach
  • zdolność zarządzania zadaniami i procesami
  • umiejętność tworzenia i czytania modeli; UML, BPMN, Enterprise Architekt
  • doświadczenie w projektach związanych z rozwojem systemów IT
  • wiedza na temat komunikacji miedzy systemami (REST, KAFKA, WSO2)
  • znajomość relacyjnych baz danych SQL
  • znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie dokumentacji technicznej
  • wykształcenie techniczne – informatyka lub pokrewne

To oferujemy

  • Pracę w dojrzałym biznesowo i technologicznie ponad 1000-osobowym Pionie IT, w którym razem z nami będziesz tworzyć rozwiązania dla nowoczesnej bankowości
  • Kompleksowy rozwój kompetencji  w zakresie wytwarzania oprogramowania, bezpieczeństwa IT, metodyki DevOps poprzez udział w projektach m.in. dotyczących migracji naszych środowisk i aplikacji do chmury publicznej
  • Zdalny/hybrydowy tryb pracy
  • Niezbędny sprzęt do pracy, ale jeśli chcesz pracować na wybranej przez siebie marce laptopa czy smartfona, to dajemy taką możliwość w ramach programu „Bring Your Own Device”
  • Dostęp do platform edukacyjnych m.in. Microsoft ESI, Udemy Business, eTutor oraz dofinansowanie niezbędnych szkoleń technicznych
  • Współpracę we wzajemnie uczących się społecznościach programistycznych, analitycznych, testerskich, Women in Tech, w tym pracę z mentorami i uczenie się na stażu towarzyszącym
  • Pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, platformę Mindgram, Pracowniczy Program Emerytalny i Program Profilaktyki Onkologicznej
  • Karty sportowe (Medicover Sport i Multisport) i kafeterię benefitową na punkty
  • Dodatkowe dni wolne
  • Program Poleceń Pracowniczych ze świadczeniem pieniężnym
  • Możliwość skorzystania z autorskich kosztów uzyskania przychodu (do 50%) za wkład twórczy w rozwój oprogramowania
  • Atrakcyjne konkursy z nagrodami i rabaty do wybranych sklepów

Please be aware that the recruitment procedures, (labour) regulations and labour agreements of Polska apply.

Yes No
Słuchaj