Ekspert - Regulacje Ryzyka

Oferta pracy | Zarządzanie ryzykiem | Profesjonalny | Polska | Warszawa | 2024-04-10 | ING Bank Śląski | POL-018340002

O stanowisku

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Lokalizacja: Katowice lub Warszawa (hybrydowo)

O zespole:

W naszym zespole zajmujemy się rozwojem, zmianami i utrzymaniem procesu zarządzania ryzykiem ESG. W szczególności skupiamy się na adresowaniu nowych oczekiwań regulacyjnych i standardów Grupy ING. Współpracujemy z klientami wewnętrznymi – z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój portfela kredytowego, za zarządzanie ryzykiem kredytowym, operacyjnym i rynkowym, jak również za obszar Finansów – oraz z interesariuszami zewnętrznymi, jak Grupa ING, audytorzy zewnętrzni i KNF / EBC.

Twoje zadania

  • utrzymanie i rozwój procesu zarządzania ryzykiem ESG w procesie kredytowym klientów, w szczególności dla klientów Wholesale Banking
  • bieżąca analiza wpływu ryzyka ESG na portfel kredytowy, śledzenie zmian profilu ryzyka, proponowanie kierunków i działań ograniczających ryzyko ESG
  • przeprowadzanie analizy luk i monitorowanie sposobu ich adresowania w kontekście nowych oczekiwań nadzorczych
  • ścisła współpraca z Grupą ING z zespołami odpowiedzialnymi za kreowanie standardów zarządzania ryzykiem ESG

Nasze oczekiwania

  • minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem klientów korporacyjnych w sektorze instytucji finansowych
  • znajomość regulacji kształtujących proces zarządzania ryzykiem ESG w sektorze instytucji finansowych
  • doświadczenie w zakresie zapewnienia zgodności procesowej i regulacyjnej funkcjonujących rozwiązań w organizacji
  • umiejętność koordynacji przekrojowych projektów w ramach organizacji
  • umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne
  • zaawansowana znajomość j. angielskiego - poziom C1

Mile widziane

  • wykształcenie o profilu ekonomicznym
  • biegła znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel i PowerPoint
  • wcześniejsze doświadczenie w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym
  • wcześniejsze doświadczenie w zakresie zarządzania ryzykiem ESG
  • umiejętność dobrej współpracy w wielonarodowym środowisku

To oferujemy

  • Inwestujemy w rozwój - proponujemy dofinansowanie szkoleń i kursów oraz dostęp do platform edukacyjnych: Udemy Business, eTutor, wewnętrznej platformy elearningowej. Oferujemy także staże rozwojowe czy konsultacje z doradcami kariery.
  • Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo - oferujemy pakiet medyczny i ubezpieczenie na życie dla Ciebie i Twoich bliskich, dostęp do platformy Mindgram z indywidualnymi konsultacjami ze specjalistami i webinariami. Pracując w ING masz możliwość dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego i Programu Profilaktyki Onkologicznej.
  • Work life balance w praktyce to dodatkowe dni wolne: „dzień dla rodziny” (od Ciebie zależy jak go wykorzystasz), wolne dni w formie nagrody i wolne godziny na wolontariat czy profilaktykę zdrowotną.
  • Dla rodziców mamy dodatkowe dni urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego oraz dni wolne na opiekę nad dzieckiem, niezależenie od wykorzystanego limitu przez drugiego rodzica.
  • Dołączając do nas decydujesz się na pracę w stabilnej i zorientowanej na komfortowe warunki pracy organizacji z certyfikatem Top Employer. Przyszłość to nasza wspólna inwestycja -  razem z ING możesz zaangażować się w każdą inicjatywę wspierającą ESG i odpowiedzialność społeczną.
  • Decydujesz na jakim sprzęcie pracujesz. Każdemu pracownikowi zapewniamy niezbędny sprzęt do pracy, ale jeśli chcesz pracować na wybranej przez siebie marce laptopa czy smartfona, który jednocześnie wykorzystasz do swoich celów prywatnych, to dajemy taką możliwość. Oferujemy program refundacji i zniżek na wybrane zakupy.
  • Świętujemy wspólnie i poznajemy się na zespołowych wyjazdach, imprezach rodzinnych i sportowych, jak Dzień Dziecka, Biegnij Warszawo czy Turnieje sportowe.
  • Pełne zieleni przestrzenie biurowe przeznaczone do pracy i spotkań oraz miejsca relaksu - wszystko do Twojej dyspozycji.

Please be aware that the recruitment procedures, (labour) regulations and labour agreements of Polska apply.

Yes No
Słuchaj