Specjalista ds. BHP i Wellbeingu Pracowników

Oferta pracy | Finanse | Profesjonalny | Polska | Katowice | 2024-05-16 | ING Bank Slaski | POL-0189480

O stanowisku

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Lokalizacja: Katowice (praca hybrydowa)

O zespole: Zespół inicjuje, planuje i organizuje wydarzenia wellbeingowe i proekologiczne dla pracowników, promując zrównoważony rozwój i środowisko pracy. Dodatkowo wspiera działania związane z ESG oraz BHP, w tym analizę danych środowiskowych i przestrzeganie przepisów BHP. Przygotowuje dokumentację BHP, prowadzi kontrole warunków pracy i działań poprawiających bezpieczeństwo oraz kulturę BHP.

Twoje zadania

  • inicjowanie, planowanie i organizowanie wydarzeń wellbeingowych oraz proekologicznych dla pracowników
  • wsparcie działań w obszarze ESG oraz sporządzanie stosownych raportów
  • analiza danych środowiskowych w zakresie obliczania śladu węglowego
  • promowanie zrównoważonego rozwoju i zarządzania środowiskiem pracy
  • podnoszenie świadomości ekologicznej wśród pracowników
  • realizacja zadań służby BHP wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wymagań organizacji
  • inicjowanie i realizacja działań, ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa, rozwój kultury BHP oraz ekologicznej w organizacji
  • przeprowadzanie kontroli warunków pracy, przestrzegania przepisów i zasad BHP
  • przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji BHP oraz przeprowadzanie postępowań powypadkowych
  • przeprowadzanie pomiarów środowiska pracy (we współpracy z firmą zewnętrzną)
  • terminowe przeprowadzanie okresowych kontroli stanu BHP

Nasze oczekiwania

  • wykształcenie wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy lub studia podyplomowe w zakresie BHP (wymagane kwalifikacje BHP)
  • praktyczna wiedza z zakresu ochrony środowiska i ekologii
  • elastyczność oraz zdolność do przystosowania się w szybko zmieniającej się organizacji
  • prawo jazdy kat. B
  • komunikatywność i samodzielność
  • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów oraz pracy w zespole
  • dyspozycyjność (gotowość do wyjazdów służbowych)

Mile widziane

  • studia z zakresu ochrony środowiska i ESG

To oferujemy

  • Inwestujemy w rozwój - proponujemy dofinansowanie szkoleń i kursów oraz dostęp do platform edukacyjnych: Udemy Business, eTutor, wewnętrznej platformy elearningowej. Oferujemy także staże rozwojowe czy konsultacje z doradcami kariery
  • Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo - oferujemy pakiet medyczny i ubezpieczenie na życie dla Ciebie i Twoich bliskich, dostęp do platformy Mindgram z indywidualnymi konsultacjami ze specjalistami i webinariami. Pracując w ING masz możliwość dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego i Programu Profilaktyki Onkologicznej
  • Work life balance w praktyce to dodatkowe dni wolne: „dzień dla rodziny” (od Ciebie zależy jak go wykorzystasz), wolne dni w formie nagrody i wolne godziny na wolontariat czy profilaktykę zdrowotną
  • Dla rodziców mamy dodatkowe dni urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego oraz dni wolne na opiekę nad dzieckiem, niezależenie od wykorzystanego limitu przez drugiego rodzica
  • Dołączając do nas decydujesz się na pracę w stabilnej i zorientowanej na komfortowe warunki pracy organizacji z certyfikatem Top Employer. Przyszłość to nasza wspólna inwestycja -  razem z ING możesz zaangażować się w każdą inicjatywę wspierającą ESG i odpowiedzialność społeczną
  • Decydujesz na jakim sprzęcie pracujesz. Każdemu pracownikowi zapewniamy niezbędny sprzęt do pracy, ale jeśli chcesz pracować na wybranej przez siebie marce laptopa czy smartfona, który jednocześnie wykorzystasz do swoich celów prywatnych, to dajemy taką możliwość. Oferujemy program refundacji i zniżek na wybrane zakupy
  • Świętujemy wspólnie i poznajemy się na zespołowych wyjazdach, imprezach rodzinnych i sportowych, jak Dzień Dziecka, Biegnij Warszawo czy Turnieje sportowe
  • Pełne zieleni przestrzenie biurowe przeznaczone do pracy i spotkań oraz miejsca relaksu - wszystko do Twojej dyspozycji

Yes No
Słuchaj