Stażysta w zespole zarządzania bazami danych

Oferta pracy | Inne | Profesjonalny | Polska | Katowice | 2024-04-26 | ING Bank Śląski | POL-0187611

O stanowisku

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie

Lokalizacja: Katowice (hybrydowo)

O zespole:

Poszukujemy stażysty do Zespół Zarządzania Bazami Danych który jest kluczowym element w ING Banku Śląski.

Składa się on z wykwalifikowanych specjalistów odpowiedzialnych za projektowanie, implementację, utrzymanie i optymalizację baz danych, aby zapewnić ich efektywne bezpieczne działanie zgodność z wymaganiami biznesowymi.

Członkowie tego zespołu posiadają szeroki zakres umiejętności technicznych i doświadczenie w obszarze baz danych, systemu operacyjnego oraz narzędzi automatyzujących.

Ich zadania obejmują:

  • Projektowanie baz danych: Zespół zajmuje się projektowaniem struktury baz danych, uwzględniając potrzeby biznesowe, wymagania dotyczące skalowalności, wydajności, dostępności i bezpieczeństwa danych.
  • Instalację i konfigurację : Specjaliści od baz danych instalują, konfigurują i uruchamiają bazy danych, zapewniając ich poprawną konfigurację i integrację z istniejącymi systemami zarówno w środowisku On-premise jak i środowisku chmurowy.
  • Utrzymywanie i monitorowanie: Zespół monitoruje wydajność baz danych, identyfikuje i usuwa awarie oraz zapewnia ciągłą dostępność danych. Regularnie dokonuje też aktualizacji i optymalizacji baz danych.
  • Bezpieczeństwo danych: Dbają o bezpieczeństwo danych poprzez stosowanie odpowiednich mechanizmów uwierzytelniania, autoryzacji i szyfrowania, oraz zapewnienie zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.
  • Wsparcie techniczne: Zapewniają wsparcie techniczne dla użytkowników w zakresie korzystania z baz danych, rozwiązywania problemów i udzielania porad dotyczących optymalnego wykorzystania systemów bazodanowych.
  • Optymalizacja i skalowanie: Optymalizują działanie baz danych poprzez dostosowywanie ich do zmieniających się potrzeb biznesowych oraz skalowanie infrastruktury w miarę wzrostu wymagań dotyczących przetwarzania danych.

Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, ING Bank Śląski może skutecznie zarządzać i wykorzystywać swoje zasoby danych, co przekłada się na osiąganie strategicznych celów biznesowych.

Twoje zadania

  • zaznajomienie się z obowiązkami Zespołu Zarządzania Bazami Danych
  • współpraca z zespołem w celu analizy, projektowania i implementacji baz danych.
  • wsparcie w utrzymaniu i optymalizacji istniejących baz danych
  • pomoc w tworzeniu raportów i analiz danych.
  • aktywne uczestnictwo w procesach rozwoju oprogramowania związanych z bazami danych

Nasze oczekiwania

  • ukończone lub w trakcie studia co najmniej 1 stopnia (informatyka, kierunki techniczne)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym
  • umiejętność analizy danych i wyciągania wniosków
  • zainteresowanie bazami danych oraz chęć nauki i rozwoju w tym obszarze.
  • umiejętność pracy w zespole oraz dobra komunikatywność
  • dyspozycyjność

To oferujemy

  • umowę zlecenie na okres od 2 do 9 miesięcy
  • pracę w nowoczesnej firmie technologicznej
  • zderzenie teorii z praktyką przy pracy z naszymi ekspertami
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • certyfikat Stażu z Lwem
  • cele rozwojowe i wsparcie mentora
  • elastyczny czas pracy

Yes No
Słuchaj