Credit Risk Models Lead Validator/Expert

Zarządzanie ryzykiem | Profesjonalny | Warszawa | REQ-10063420

Szukamy Ciebie jeśli:
  • Masz stopień magistra lub doktorat w metodach ilościowych (matematyka, fizyka, statystyka lub pokrewne)
  • Masz przynajmniej 5-letnie doświadczenie w pracy z modelami ryzyka kredytowego
  • Znasz modele i regulacje IRB i/lub IFRS9
  • Znasz narzędzia statystyczne i techniki modelowania
  • Programujesz w SAS/Python lub podobnym języku
  • Sprawnie komunikujesz się w języku angielskim (poziom B2/C1)

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • Znajomość modeli decyzyjnych, modeli wczesnego ostrzegania przed ryzykiem i podobnych
  • Specjalizację w modelowaniu w innych obszarach
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołami projektowymi
  • Umiejętność przekonywania i wywierania wpływu
  • Samodzielność i decyzyjność
  • Umiejętność pracy nad wieloma projektami
  • Otwartość i pozytywne nastawienie

Zakres obowiązków:

  • Walidacja modeli ryzyka kredytowego
  • Tworzenie wysokiej jakości raportów walidacyjnych
  • Współpraca z interesariuszami odpowiedzialnymi za budowę i utrzymanie modeli
  • Pełnienie roli lidera w zespołach projektowych
  • Mentoring dla mniej doświadczonych członków zespołu
  • Rozwój stosowanych w walidacji narzędzi i metodyk

Informacja o zespole:

W ING Hubs Poland - tak jak i w całej grupie ING - kierujemy się podejściem Agile do wykonywanych zadań. Jesteśmy innowacyjni i ufamy ludziom, z którymi współpracujemy. Risk Hub w Warszawie funkcjonuje jako część globalnego działu ryzyka - zlokalizowanego w Amsterdamie i Warszawie. Dział walidacji modeli sprawdza poprawność budowy modeli, analizuje ich jakość oraz weryfikuje zgodność z wewnętrznymi zasadami i regulacjami zewnętrznymi. Wspólnie z koleżankami i kolegami z Holandii jesteśmy odpowiedzialni za aktywny rozwój naszych metodologii, standardów, polityk oraz metod organizacji pracy.

Naszym celem i dostarczaną wartością jest stałe udoskonalanie stosowanych w ING modeli oraz uświadamianie innym jednostkom, jakie ograniczenia i słabości mają poszczególne modele. Jako ekspertka lub ekspert w dziedzinie walidacji modeli ryzyka kredytowego będziesz walidować najwyższej klasy modele stosowane do wyznaczania kapitału regulacyjnego (podejście IRB), odpisów na straty kredytowe (IFRS 9) oraz innowacyjnych modeli decyzyjnych dla portfeli kredytowych na całym świecie.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych na potrzeby przyszłych ofert rekrutacyjnych, będziemy je przechowywać przez rok.
Wszelkie informacje dotyczące sposobu przetwarzania przez nas danych osobowych znajdziesz tutaj.

Masz pytania do oferty?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szczegółów tej oferty pracy, formy zatrudnienia lub pracy w ING Hubs Poland, możesz je kierować na podany poniżej adres e-mail. Z pewnością na nie odpowiemy!

Career.INGHubsPoland@ing.com

Nasze benefity

Wielokierunkowy rozwój
Przemyślane plany rozwoju pomogą Ci rozwinąć skrzydła.

Certyfikacje i transfer wiedzy
Korzystaj z wiedzy ekspertów i możliwości zdobywania certyfikatów.

Budżet szkoleniowy
Rozwijaj umiejętności, na których zależy Ci najbardziej, dzięki wysokiemu budżetowi szkoleniowemu.

Najnowsze technologie
Wykorzystuj najnowsze technologie i ich możliwości w zróżnicowanych projektach.

Międzynarodowe projekty
Pracuj nad ciekawymi i międzynarodowymi projektami, dzięki którym poznasz ludzi z całego świata.

Darmowe lekcje języka angielskiego
Szlifuj swoje umiejętności językowe dzięki dedykowanym kursom.

Prywatna opieka medyczna
Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich, korzystając z prywatnej opieki medycznej LUX MED.

Stay FIT i Multisport
W zdrowym ciele, zdrowy duch! Przekonaj się o tym, korzystając z programów sportowych!

Parking rowerowy (Katowice)
Jeździsz rowerem? My też, dlatego zapewniamy wszystko, czego potrzebujesz - parking, szafki i prysznic.

Strefy relaksu i rozrywki
Odpoczywaj w przerwach w strefach relaksu! Znajdziesz tam m.in. Xboxy, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, wygodne fotele, etc.

Imprezy integracyjne
Spędzaj czas z rodziną i znajomymi i baw się podczas imprez firmowych.

Feedback
W naszej firmie stawiamy na informację zwrotną od każdego pracownika, zarówno tę anonimową, jak i bezpośrednią.

Stabilne warunki zatrudnienia
Po okresie próbnym oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Pełne wyposażenie stanowiska pracy
W pierwszym dniu pracy otrzymasz niezbędne narzędzia, tj. telefon służbowy, laptop i dodatkowy monitor

Premia roczna
W ING Hubs Poland możesz otrzymać premię roczną, której wysokość wynika z oceny Twojej pracy.

Elastyczny czas pracy
Rozpocznij pracę między 7.00 a 9.00 i dopasuj pracę do siebie, a nie odwrotnie.

Praca w domu
Do biura przychodzimy wtedy, kiedy nasza obecność tam sprzyja współpracy.

Dobrze wyposażona kuchnia
Korzystaj z w pełni wyposażonej kuchni, którą znajdziesz na każdym piętrze. Zacznij poranek od filiżanki pysznej kawy lub herbaty.

Yes No
Słuchaj