24 marca 2020 ... min. Słuchać

Ekspert Compliance w ING Banku Hipotecznym

Oferta pracy | ING MORTGAGE BANK | Warszawa | 2020-03-23 | POL-1907550

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:

  • Monitorowanie zgodności działania Banku z obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu) obejmujące wsparcie jednostek Banku w zakresie interpretacji oraz stosowania wymogów w tym zakresie, jak również czynności weryfikacji bieżącej i testowania
  • Opracowywanie/aktualizacja polityk, standardów i wytycznych komórki ds. zgodności
  • Wsparcie kierującego komórką ds. zgodności w zakresie sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej
  • Promowanie kultury Compliance, w tym w zakresie działań komunikacyjnych i szkoleń
  • Udział w projektach Grupy BSK / ING związanych z ryzykiem braku zgodności

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Bardzo dobra znajomość przepisów: prawa bankowego przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, ochrony informacji prawnie chronionej
  • Znajomość standardów i metodologii zarządzania ryzykiem compliance
  • Min. 5 lat pracy w bankowości, w tym 3 lata pracy w obszarze zarządzania ryzykiem braku zgodności
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym – C1
  • Dokładność, samodzielność, dobra organizacja pracy
  • Umiejętność pracy w zespole, działania pod presją czasu

Mile widziane:

  • Ukończone szkolenia, posiadane certyfikaty z obszaru przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu