10 września 2020 ... min. Słuchać

Menadżer - Finanse

Oferta pracy | FINANCE DIVISION | Warszawa | 2020-09-09 | POL-1976574

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie Zespołem Regulacji Księgowych w Departamencie Rachunkowości
  • Zarządzanie 7 osobowym zespołem ekspertów w Zespole Regulacji Księgowych
  • Organizacja systemu rachunkowości w Banku, w tym:
    • opracowanie i aktualizacja polityki rachunkowości i standardów rachunkowości w Banku i podmiotach zależnych,
    • opracowanie i aktualizacja bankowego planu kont,
    • regulacje finansowo-księgowe,
    • szczegółowe polityki w zakresie rachunkowości,
    • przygotowywanie procedur księgowych w zakresie wdrażania projektów i produktów bankowych.
  • Udział w projekcie wdrożenia nowej księgi głównej
  • Sporządzanie opinii dotyczących regulaminów, instrukcji i procedur wewnętrznych oraz produktowych, zewnętrznych aktów prawnych, projektów umów
  • Nadzór nad wdrażanymi rozwiązaniami księgowymi w aplikacjach księgowych, w tym ustalenie sposobu kontroli bieżącej i okresowej dla w/w aplikacji oraz dla kont księgowych
  • Prowadzenie projektów wdrożeniowych dotyczących nowych standardów rachunkowości (MSSF)
  • Bieżąca współpraca z Head Office w zakresie interpretacji standardów rachunkowości
  • Monitorowanie zmian regulacyjnych w zakresie sprawozdawczości regulacyjnej
  • Biegły rewident – regulacje dot. wyboru, niezależności, przeprowadzenie procesu.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Doświadczenie zawodowe zdobyte w sektorze instytucji finansowych bądź w firmach audytorskich/ konsultingowych w obszarze instytucji finansowych
  • Min. 5-letnie praktyczne doświadczenie w zakresie analizy, interpretacji standardów rachunkowości instytucji finansowych
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania zespołem
  • Dogłębna znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w zakresie instytucji finansowych
  • Biegły angielski
  • Proaktywność oraz samodzielność
  • Umiejętność efektywnego zarządzania pracą zdalną

Oferujemy Ci:

  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitów

Mile widziane:

  • Kwalifikacje ACCA, biegły rewident