08 stycznia 2021 ... min. Słuchać

Menadżer ds. Zarządzania Licencjami

Oferta pracy | IT DIVISION | Warszawa | 2021-01-07 | POL-2035166

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Zakres obowiązków:

  • Definiuje, prowadzi i optymalizuje proces zarządzania licencjami w Banku z uwzględnieniem procesów informatycznych, polityk zakupowych, procedur biznesowych, rozwiązań technologicznych oraz z wykorzystaniem narzędzi wspomagających zarządzanie licencjami
  • Tworzy strategię licencyjną i mapy drogowe oprogramowania oraz koordynuje ich wdrożenie
  • Proaktywnie poszukuje i wdraża optymalizacje kosztowe związane z oprogramowaniem licencjonowanym
  • Współtworzy i utrzymuje zestaw narzędzi informatycznych pełniących rolę repozytorium aplikacji zatwierdzonych do użytku w banku, w tym oprogramowanie biurowe, narzędziowe, systemowe, bazodanowe; płatne oraz darmowe; zamknięte oraz otwarte, itp.
  • Kontroluje posiadane stany licencyjne, regularnie przeprowadza kompleksowe inwentaryzacje, ustala zakres używanych uprawnień licencyjnych w celu weryfikacji zgodności z wymogami umów licencyjnych
  • Raportuje wykryte niezgodności, definiuje i koordynuje działania naprawcze.
  • Inicjuje i koordynuje prace związane z utrzymaniem ciągłości kontraktów supportowych dla oprogramowania
  • Aktywnie uczestniczy w procesach zakupowych w obszarze oprogramowania, wspiera specjalistów ds. zakupowych w zakresie wyboru i negocjacji z dostawcami
  • Wspiera jednostki IT oraz biznesowe stanowiąc pierwszy punkt kontaktu we wszystkich kwestiach dotyczących licencji oprogramowania
  • Reprezentuje Bank w zewnętrznych procesach audytowych oraz kontaktach z dostawcami oprogramowania w zakresie spełniania warunków umów licencyjnych
  • Aktywnie współpracuje z jednostkami Grupy ING na świecie w zakresie wymiany wiedzy z obszaru zarządzania licencjami
  • Monitoruje trendy rynkowe, ofertę dostawców i konkurencji, rozwiązania w Grupie ING oraz rekomenduje możliwości ich wykorzystania w obszarze oprogramowania licencjonowanego

Nasze oczekiwania:

  • znajomość metodologii zarządzania majątkiem IT w zakresie licencji oprogramowania (SAM – Software Asset Managment) i certyfikatów
  • znajomość aktualnych trendów w rozwoju produktów i usług w obszarze IT
  • znajomość zagadnień finansowania i budżetowania IT
  • znajomość architektury systemu informatycznego Banku: aplikacji, systemów IT i narzędzi technicznych wspierających procesy biznesowe
  • dobra organizacja pracy, umiejętności zarządzania relacjami z dostawcami
  • dobra znajomość j. angielskiego