30 lipca 2020 ... min. Słuchać

Samodzielny Księgowy

Oferta pracy | ING MORTGAGE BANK | Katowice | 2020-07-29 | POL-1957190

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie

Twoje zadania:
  • Kontrola formalno-rachunkowa dokumentów zakupu i dokumentów dotyczących gospodarki własnej
  • Kontakt z opiekunami umów z kontrahentami w kwestii pozyskiwania akceptacji merytorycznej dokumentów zakupu
  • Kontakt z opiekunami umów lub bezpośrednio z kontrahentami w kwestii wyjaśniania wątpliwości lub niezgodności danych w fakturach
  • Wskazywanie schematów księgowych dla ewidencji dokumentów zakupu i innych dotyczących gospodarki własnej
  • Wprowadzanie dokumentów zakupu do systemu księgowego
  • Rozliczanie wydatków dokonanych przez pracowników kartami służbowymi Visa
  • Sporządzanie dyspozycji księgowych dotyczących gospodarki własnej i rozliczeń z pracownikami i wprowadzanie ich do systemu księgowego
  • Weryfikacja zgodności zapisów w księdze pomocniczej ze schematami księgowymi lub dyspozycjami księgowymi
  • Archiwizowanie dokumentów księgowych dotyczących gospodarki własnej
  • Regularna weryfikacja kompletności ujęcia w księdze pomocniczej dokumentów księgowych dotyczących gospodarki własnej
  • Okresowa weryfikacja sald kontrahentów oraz potwierdzanie sald wzajemnych należności/ zobowiązań/ przychodów/ kosztów dla potrzeb audytów u kontrahentów
  • Przeprowadzanie zleconych analiz danych w zakresie gospodarki własnej
  • Proponowanie rozwiązań usprawniających pracę w powierzonym obszarze
  • Wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonego w zakresie zadań zespołu

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie minimum średnie o profilu ekonomicznym
  • Doświadczenie w prowadzeniu księgowości
  • Dokładność, dobra organizacja pracy, poczucie odpowiedzialności za realizację zadań, samodzielność, otwartość na wprowadzanie usprawnień