31 lipca 2020 ... min. Słuchać

Specjalista ds. Rozliczeń Rynku Finansowego i Kapitałowego

Oferta pracy | OPERATIONS DIVISION | Katowice | 2020-07-30 | POL-1957898

Twoje zadania:

W ZAKRESIE WYCENY PAKIETÓW WIERZYTELNOŚCI:
• Weryfikacja kompletności przekazanych plików
• Uzupełnienie Listy kontrolnej
• Weryfikacja zawartości raportu z wyceny
• Szczegółowa analiza raportu z wyceny - przygotowanie do obliczeń
• Obliczenia/weryfikacja - stopa dyskontowej (XIRR)
• Obliczenia/weryfikacja - wartość godziwa (XNPV)
• Obliczenia/weryfikacja - zbadanie odchylenia (+/- 5%) bieżącej wyceny pakietu w porównaniu do poprzedniej wyceny
• Sprawdzenie pozostałych elementów, m.in. weryfikacji wysokości spłat i kosztów oraz ich wpływu na prognozy przyszłych przepływów
• Wyjaśnienia wątpliwości z Serwiserem/Podmiotem wyceniającym
• Analiza kosztów Serwisera
• Weryfikacja i analiza nabycia nowych pakietów wierzytelności

 ZAKRESIE WYCENY INNYCH AKTYWÓW:

• Weryfikacja raportów z wyceną aktywów, sporządzonych przez wyspecjalizowany podmiot
• Analiza i weryfikacja struktur w tym weryfikacja aktywów bazowych
• Analiza i weryfikacja nabycia innych papierów wartościowych na podstawie umów cywilno-prawnych (weryfikacja sprzedających i kupujących, emitenta, ceny nabycia i itp.)
• Przygotowanie i kontrolę wartości aktywów nienotowanych na aktywnym rynku, będących przedmiotem lokat funduszy inwestycyjnych i emerytalnych – wyceny modelowe,

POZOSTAŁE:

• Weryfikację zgodności działania funduszu inwestycyjnego z przepisami prawa regulującymi działalność funduszy inwestycyjnych lub ze statutem oraz z uwzględnieniem interesu uczestników,
• Analizę zmian przepisów prawa i implementację zmian w procesie i systemie księgowym Depozytariusza

Nasze oczekiwania:

  • Trzy lata praktyki zawodowej w instytucjach finansowych,
  • Doświadczenie w instytucji związanej z funduszami inwestycyjnymi, domu maklerskim,
  • Znajomość wyceny wierzytelności, przedsiębiorstw,
  • Znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie – B1/B2,
  • Znajomość pakietu MS Office na poziomie średniozaawansowanym,
  • Znajomość serwisu informacyjnego Bloomberg,
  • Szkolenia specjalistyczne z zakresu rynku finansowego i kapitałowego,
  • Znajomość przepisów i regulacji rynkowych w zakresie rynku finansowego i kapitałowego,
  • Umiejętność kreowania usprawnień w procesach,
  • Zdolności interpersonalne,
  • Obsługa komputera w zakresie aplikacji używanych na stanowisku oraz innych wymaganych na stanowisku urządzeń,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność organizacji pracy własnej,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Dokładność,
  • Samodzielność,
  • Zainteresowania z tematyki rynku kapitałowego, finansów.