19 lipca 2021 ... min. Słuchać

Specjalista ds. ryzyka modeli

Oferta pracy | RISK DIVISION | Warszawa | 2021-07-16 | POL-215479500

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:

  • sporządzanie raportów i analiz na potrzeby identyfikacji i pomiaru ryzyka modeli
  • monitorowanie poziomu ryzyka modeli w ujęciu zagregowanym
  • rozwój narzędzi wspierających sporządzanie oraz automatyzację procesu raportowania
  • dostosowywanie rozwiązań do wymagań polityki zarządzania ryzykiem modeli, przepisów prawa, rekomendacji i zaleceń organów nadzoru
  • określanie wymagań ryzyka modeli do zmian w systemach informatycznych
  • wspieranie uczestników procesu zarządzania ryzykiem modeli poprzez proponowanie oraz wdrażanie rozwiązań usprawniających i zwiększających jego efektywność
  • uczestniczenie w kształtowaniu polityki i standardów zarządzania ryzykiem modeli
  • przygotowywanie informacji wymaganych przez regulatora, audytorów wewnętrznych i zewnętrznych
  • udział w projektach realizowanych w Banku i Grupie ING

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, statystyki, metod ilościowych lub pokrewnych
  • kilkuletnie doświadczenie w pracy z modelami, np. ryzyka kredytowego (IRB/MSSF9/aplikacyjne), ryzyka rynkowego (AML, IRRBB, wyceny), ryzyka operacyjnego (AMA), data science (ML, AI), itp.
  • znajomość procesu zarządzania ryzykiem modeli zgodnie z Rekomendacją W KNF i wytycznymi EBC
  • znajomość MS Office w stopniu zaawansowanym (szczególnie excel i budowa narzędzi na share point)
  • doświadczenie w pracy projektowej lub chęć jej zdobycia
  • samodzielność, odpowiedzialność, inicjatywa i konsekwencja w działaniu
  • kreatywność oraz chęć podejmowania nowych wyzwań
  • znajomość j. angielskiego - poziom B2

Mile widziane:

  • znajomość SQL, SAS, Power BI, Python lub pokrewnych