19 lipca 2021 ... min. Słuchać

Starszy Ekspert - Wycena i Monitoring Rynku Nieruchomości

Oferta pracy | RISK DIVISION | Warszawa | 2021-07-16 | POL-2154974

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:

  • Zarządzanie ryzykiem rynkowym w sektorze nieruchomości przychodowych, monitorowanie portfela RE i sytuacji oraz trendów na rynku nieruchomości.
  • Pełnienie funkcji doradczej dla kadry zarządzającej w banku w kluczowych obszarach merytorycznych dotyczących ryzyka rynkowego z obszaru nieruchomości.
  • Zarządzanie ryzykiem kredytowym klientów bankowości biznesowej i klientów strategicznych w obszarze transakcyjnego ryzyka kredytowego w ramach procesów podejmowania decyzji, opiniowanie, akceptacja parametrów ryzyka klienta i transakcji oraz monitoringu, przy zapewnieniu jakości i standardów czasowych.
  • Wspieranie i wdrażanie w proces kredytowy oceny i opinie wykonywane przez stronę trzecią w zakresie ryzyka kredytowego i rynkowego w sektorze nieruchomości przychodowych.
  • Wdrażanie rekomendacji własnych i przełożonych, dotyczące zmian w procesie kredytowym związanego z finansowaniem nieruchomości przychodowych.
  • Tworzenie, monitorowanie i modyfikacja obowiązujących w banku wytycznych dla finansowania nieruchomości komercyjnych.

Nasze oczekiwania:

  • Znajomość rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce
  • Znajomość struktur finansowania nieruchomości komercyjnych w tym kluczowych parametrów transakcji finansowanie RE
  • Umiejętność oceny transakcji finansowania nieruchomości komercyjnych, w tym oceny atrakcyjności nieruchomości jako przedmiotu finansowania
  • Posiadanie uprawnień z zakresu wyceny nieruchomości, np. rzeczoznawca majątkowy lub MRICS, lub ukończone podyplomowe studia z zakresu szacowania wartości nieruchomości
  • Dobra znajomość j. angielskiego (minimum B2)

Mile widziane:

  • Umiejętność pracy w zespole
  • Gotowość do dzielenia się wiedzą
  • Umiejętność prezentacji danych przy użyciu narzędzi do interaktywnej wizualizacji (np. Power BI)