15 września 2021 ... min. Słuchać

Specjalista Analityk Ryzyka Kredytowego

Oferta pracy | RISK DIVISION | Poznań | 2021-09-14 | POL-2196121

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:

  • Ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw z segmentu klientów korporacyjnych
  • Zatwierdzanie  ratingów klientów korporacyjnych
  • Analiza i ocena parametrów ryzyka klienta i transakcji w procesie kredytowym (w tym przegląd zabezpieczeń, monitoring, rozliczanie sygnałów ostrzegawczych)
  • Przygotowywanie rekomendacji z oceną ryzyka na potrzeby procesu kredytowego dla właściwego organu decyzyjnego celem podjęcia decyzji kredytowej
  • Poodejmowanie decyzji kredytowych
  • Monitorowanie  portfela kredytowego, przygotowywanie raportów
  • Analiza dużych zbiorów danych
  • Opiniowanie zmian w politykach, produktach i wytycznych ryzyka kredytowego
  • Uczestnictwo w realizacji inicjatyw strategicznych w zespole/ departamencie, zgodnie z przyjętą strategią zarządzania ryzykiem kredytowym oraz planem biznesowym banku
  • Współpracę z klientem wewnętrznym

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse)
  •  Doświadczenia w obszarze ryzyka kredytowego lub działalności kredytowej
  • Język angielski na poziomie B2
  • Znajomość zasad analizy kredytowej i finansowej oraz strukturyzowania transakcji, zasad rachunkowości i analizy finansowej przedsiębiorstw oraz podstaw prawa gospodarczego
  • Asertywność w  formułowaniu niezależnych, zwięzłych i przejrzystych opinii
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i priorytetyzacji zadań
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

Mile widziane:

  • Praktyczna znajomość Power BI
  • Umiejętność pisania zapytań w SQL
  • Praktyczna znajomość jednego lub więcej języków przetwarzania i analizy danych (preferowane: SAS, Python)

ICSPOL - Poznaj Nas - Reasons

Powody, dla których warto do nas dołączyć

Indywidualny rozwój, ambitne zadania, dostęp do technologii i praca w zwinny sposób to tylko część oferty, którą proponujemy naszym pracownikom. Zobacz, co jeszcze możesz zyskać i uwierz, że będzie ciekawie!

Więcej
ICSPOL - Poznaj Nas - Możliwości rozwoju

Możliwości rozwoju

Inspirujemy pracowników do uczenia się i rozwoju na swój sposób, według własnego pomysłu i planu, zgodnie z zasadą brania odpowiedzialności za rozwój w swoje ręce. Zobacz, jak możesz rozwijać się razem z nami.

Więcej
ICSPOL - Poznaj Nas - Agile

Poznaj Agile

Szybki rozwój technologii cyfrowych spowodował zmianę zachowań i oczekiwań klientów. Ta dynamika wpływa też na sposób naszej pracy.

Więcej