15 września 2021 ... min. Słuchać

Specjalista ds. modeli ryzyka kredytowego

Oferta pracy | RISK DIVISION | Warszawa | 2021-09-14 | POL-219669000

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Oferujemy możliwość pracy zdalnej

Twoje zadania:

  • czynny udział w procesach budowy modeli ryzyka kredytowego, w tym zgodnych z wymogami IFRS9 oraz IRB
  • analiza jakości działania modeli, wskazywanie kierunku ich rozwoju i poprawy
  • utrzymywanie istniejących modeli statystycznych wykorzystywanych w procesie szacowania ryzyka kredytowego
  • interakcje z interesariuszami (użytkownicy biznesowi, walidacja, KNF)

 Nasze oczekiwania:

  • przynajmniej 2 lata doświadczenia w modelowaniu ryzyka kredytowego w ujęciu regulacyjnym (PD, EAD, LGD, stress testy) i/lub nieregulacyjnym
  • stopień akademicki (przynajmniej licencjat/inżynier) w zakresie ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki
  • znajomość miar do zarządzania ryzykiem kredytowym
  • wiedza, gdzie szukać wytycznych regulacyjnych (m.in. CRR, EBA GL, IFRS9, rekomendacji KNF)
  • doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnych narzędziach (SQL, Python, R)
  • rozwinięte umiejętności analityczne
  • odpowiedzialność za realizowane zadania
  • komunikatywność, entuzjazm, determinacja, umiejętność pacy w dynamicznym otoczeniu
  • średnio-zaawansowana znajomość j. angielskiego - poziom B2

Mile widziane:

  • praktyczna znajomość zaawansowanych technik modelowania, takich jak uogólnione techniki ekonometryczne, modelowanie szeregów czasowych, modelowanie bayesowskie, metody symulacyjne, sieci neuronowe, metody ML uczenia z nadzorem i bez nadzoru
  • rozumienie zależności ryzyka kredytowego z innymi obszarami działalności bankowej oraz umiejętność współpracowania z pracownikami tych obszarów
  • sprawne poruszanie się w środowiskach bazo-danowych
  • aktywne uczestniczenie w społecznościach dedykowanych modelowaniu lub/i ryzyku kredytowemu

ICSPOL - Poznaj Nas - Reasons

Powody, dla których warto do nas dołączyć

Indywidualny rozwój, ambitne zadania, dostęp do technologii i praca w zwinny sposób to tylko część oferty, którą proponujemy naszym pracownikom. Zobacz, co jeszcze możesz zyskać i uwierz, że będzie ciekawie!

Więcej
ICSPOL - Poznaj Nas - Możliwości rozwoju

Możliwości rozwoju

Inspirujemy pracowników do uczenia się i rozwoju na swój sposób, według własnego pomysłu i planu, zgodnie z zasadą brania odpowiedzialności za rozwój w swoje ręce. Zobacz, jak możesz rozwijać się razem z nami.

Więcej
ICSPOL - Poznaj Nas - Agile

Poznaj Agile

Szybki rozwój technologii cyfrowych spowodował zmianę zachowań i oczekiwań klientów. Ta dynamika wpływa też na sposób naszej pracy.

Więcej