Back to search result

FM Settlement Operations Officer

Employee | Wholesale Banking | Professional | Hungary | Budapest | 2023-10-05 | REQ-10062588

Az ING Wholesale Banking Magyarország 1991 óta folytat eredményes banki szolgáltatást a hazai piacon. Az ING Bank több, mint 52 000 dolgozója lakossági és vállalati banki termékeket kínál több, mint 40 országban. A fenntarthatóság az ING vállalati stratégiájának integrált részét képezi.

Fő feladatok:

  • Pénzpiaci ügyletek feldolgozása, FX/MM ügyletek elszámolása és napi likvidáció kezeléshez szükséges riport elkészítése
  • Napi és havi riportok elkészítése
  • SSI (állandó elszámolási instrukció) kezelése, befogadása
  • Az osztályok közötti kérések és panaszok kezelése és megírása a vonatkozó rendszerben
  • Az értékpapír ügyletek feldolgozása, értékpapír és a treasury ügyletek visszaigazolásának elkészítése és egyeztetése
  • Fizetések és KELER elszámolások (utalás, OTC) kezdeményezése az értékpapír tranzakciók alapján
  • Az értékpapír ügyletekhez kapcsolódó jelentések elkészítése és egyeztetése
  • LORO bank elszámolások, egyeztetések
  • A befektetési alap NAV kalkulációjának elkészítése, jelentések, dokumentáció
  • Aktuális projektekben való részvétel
  • A folyamatokhoz tartozó kontrolok és belső ellenőrzési folyamatok támogatása

Alapkompetenciák:

  • Fegyelmezett munkavégzés a határidők betartásával
  • Pontos, fókuszált, proaktív és szabálykövető hozzáállás a munkavégzéshez
  • Tanulás és új ismeretek elsajátításának képessége
  • Felelősségvállalás
  • Kiváló kommunikációs készség írásban és szóban
  • A termékek és folyamatok ismerete: a feladatok önálló elvégzése, folyamatos törekvés a folyamatok fejlesztésére, javítására
  • Csapatmunka, együttműködés
  • Kezdeményezőkészség

Munkaköri követelmények:

  • legalább gimnáziumi vagy szakközépiskolai érettségi
  • legalább 4-5 év releváns banki tapasztalat
  • A belföldi klíring rendszer, VIBER (valós idejű bruttó elszámolási rendszer), Swift, Clavis, KID, rendszerek ismerete
  • Számítógépes ismeretek: MS Office
  • Magabiztos angol nyelvtudás írásban és szóban

Questions about this opportunity?

Feel free to contact Szigetvári Andrea, Recruiter. e-mail: andrea.szigetvari@ing.com

Back to top

Please be aware that the recruitment procedures, (labour) regulations and labour agreements of Hungary apply.

Yes No
Listen